Kaj o Coders Labovem tečaju JavaScript menijo naši tečajniki?
Prva skupina tečajnikov Coders Labovega tečaja JavaScript, ki se je začel novembra, je že dobro zakorakala v programiranje. Zanimalo nas je, kako se na tečaju počutijo tečajniki, kakšni so njihovi prvi občutki in kakšno je splošno prvo mnenje glede tečaja.
Vabimo vas k branju, morda izveste kaj, kar bo tudi vas prepričalo v pridobivanje novega znanja.
Kaj vas je najbolj navdušilo – kaj je glavni razlog, da ste se odločili za tečaj JavaScripta pri Coders Labu?
Blaž:
Po vseh 'tutorial hell' spletnih tečajih sem videl, da je to neučinkovito, in se odločil, da se pridružim vodenemu tečaju, ki te popelje od začetnika do razvijalca, ki zna postaviti spletno stran z ničle. In to v šestih mesecih.
Anja:
Z znanjem programiranja se že nekaj časa spogledujem, a si zanj še nisem vzela časa. Ko se je pojavila priložnost, da se udeležim tečaja, sem bila navdušena, da se končno usedeva s programiranjem na kavo in ugotoviva, kam naju lahko ponese skupna pot :)
Katarina:
Najbolj me je navdušil izjemen nabor vsebin, ki jih bomo obdelali v okviru tega tečaja. Zdi se mi, da mnogi drugi tečaji ponujajo le specifične elemente gradnje spletnih strani, medtem ko Coders Lab pokriva celoten spekter znanja, ki je ključen za ustvarjanje dobre spletne strani ali aplikacije. To celovito in poglobljeno učenje je tisto, kar me je prepričalo, da izberem tečaj Coders Lab.
Zdaj, ko se je tečaj že začel, je to tisto, kar ste pričakovali?
Blaž:
Ja, celo bolje, kot sem pričakoval. Predavatelj je izkušen razvijalec, ki z veseljem pomaga in jasno razloži snov.
Anja:
Tečaj je presegel moja pričakovanja. Udeležila sem se namreč že nekaj drugih spletnih tečajev, a je ta tako poglobljen in celosten, da sem pozitivno presenečena.
Katarina:
Tečaj je presegel moja pričakovanja. Intenzivnost je večja, kot sem si predstavljala, vendar sem opazila, da mi predhodno znanje HTML-ja in CSS-ja, ki sem ga pridobila, resnično pomaga pri dojemanju novih konceptov. Pričakovala sem izziv, vendar sem presenečena nad tem, kako zelo me to potovanje že zdaj navdušuje.
Lahko delite kakšen primer izziva/izkušnje, ki vam je pri tečaju Coders Lab najbolj všeč oziroma vas je najbolj navdušil?
Blaž:
Pri JavaScript pre-worku je bilo nekaj nalog, ki so od nas zahtevale, da tudi sami malo razmislimo in poiščemo prave rešitve. Tak način dela se mi zdi koristen, ker moraš malo napeti možgane, zraven imaš pa vedno v pomoč internet ter seveda mentorja in predavatelja.
Anja:
Všeč mi je potek predavanj in vaj. Podpora je enormna, za pridobivanje znanja ne skrbi le predavatelj, ki je mimogrede eden boljših, ki sem jih imela, saj si za vprašanja tečajnikov vzame čas ne le med predavanji, temveč tudi v času odmora. Za pridobivanje znanja skrbi tudi podporna ekipa Coders Laba, ki je vedno dosegljiva na komunikacijskem omrežju. Glede snovi pa me je navdušil pristop hands-on, saj se razlaga dogaja vzporedno z izvajanjem vaj, zato tečajniki hitreje povezujemo znanje, ki nam je ponujeno.
Katarina:
Najbolj me je navdušilo reševanje nalog, ki so zasnovane kot igre. S tem pristopom se učimo pisanja kode in različnih ukazov na zanimiv način. Ta interaktivnost resnično olajša učenje in omogoča, da se bolj poglobiš v svet CSS-a.
Kakšni so vaši začetni občutki glede učenja JavaScripta? Glede na to, da je programiranje za vas nekaj čisto novega, se vam zdi, da boste kos izzivu?
Blaž:
Za zdaj smo poleg HTML-ja in CSS-a obdelali samo osnove JavaScripta, ki niso težavne, ker so jasno razložene. O naprednejših funkcijah še ne morem govoriti. Mislim, da tukaj ne bo problemov, ker lahko z vajo nadgradiš znanje.
Anja:
Na način, kako trenutno poteka izobraževanje in kako se lotevamo nove snovi, verjamem, da mi bo ob rednem izvajanju dodatnih nalog in ob rednem spremljanju spletnih predavanj uspelo doseči zastavljene cilje in uspešno dokončati tečaj.
Katarina:
Učenje JavaScripta je precej zahtevno, a hkrati izjemno privlačno. Čeprav je programiranje zame nekaj popolnoma novega, sem se odločila, da bom vztrajala in premagala izzive. Občutek dosežka, ko napišeš svojo prvo osnovno kodo in vidiš rezultat, je neprecenljiv.
Kaj bi svetovali tistim, ki razmišljajo o udeležbi v podobnem tečaju? Kako bi opisali izkušnjo in koristi, ki jih prinaša učenje JavaScripta pri Coders Labu?
Blaž:
Če ste še neodločeni, kako pristopiti k razvoju spletnih strani, predlagam, da se udeležite tečaja CodersLab. Tečaj pokriva osnove, ki jih predelaš sam in so jasno razložene, ter naprednejše funkcije, ki jih predelaš s predavateljem. Nato sledijo izpitni projekti, ki se jih bomo lotili, ko bomo pridobili dovolj znanja. Osebno mislim, da bom po treh ali štirih predavanjih že zmožen postaviti spletno stran (HTML + CSS). Z JavaScriptom bomo pa spletnim stranem dodali še funkcionalnost in interaktivnost.
Anja:
Če je le mogoče, ne razmišljajte, pridružite se tečaju, saj novega znanja ni nikoli preveč. Verjamem, da bi morda koga odvrnila časovna zahtevnost tečaja, a če se le da, se osredotočite na željo po doseganju in usvajanju nečesa novega. Ob tem se spomnim zapisa, na katerega sem nekoč naletela: Najbolj se obrestuje naložba v znanje. Izkušnja je pozitivna, saj je vse zastavljeno tako, da usvojeno znanje takoj preveriš z nalogami ter s tem ponoviš in zabetoniraš znanje. Po samo dveh srečanjih bi omenila, da tečaj koristi vsaj za razumevanje informacij, ki jih podajajo programerji, s katerimi sodelujem. Kaj več o koristih pa po še nekaj srečanjih.
Katarina:
Svetujem, da ste pripravljeni vložiti veliko časa in truda v program, vendar je vsak napor vreden. Učenje JavaScripta pri Coders Labu prinaša izjemen občutek dosežka in ponuja celovito razumevanje gradnje spletnih strani.
Kako ste se spoprijeli s prvimi izzivi pri učenju JavaScripta? Kaj vas je najbolj navdušilo ali presenetilo pri začetku tečaja?
Blaž:
Po osnovah JavaScripta je bilo nekaj nalog, s katerimi sem imel nekaj težav, ampak sem jih na koncu rešil s pomočjo interneta. Opazil sem, da je mogočih več rešitev, ki probleme rešujejo na drugačen način. To mi je všeč pri tem programskemu jeziku in se veselim prihodnjih predavanj.
Anja:
Priznam, najprej je bilo frustrirajoče. Toliko informacij naenkrat, s katerimi kot popoln začetnik nisem vedela, kaj početi. A že drugo srečanje je bilo lažje in je potekalo bolj tekoče. Na srce polagam vsem, ki se boste odločili za udeležbo na tečaju, da resno vzamete vse, kar se zahteva od vas, tako pred tečajem kot med njim, saj je tečaj dobro strukturiran, a za uspeh zahteva vašo aktivnost.
Katarina:
Prvih izzivov nisem vzela zlahka, vendar me je navdušil občutek, ko sem prvič napisala kodo in videla, kako se stvari začnejo premikati na ekranu. To je bilo resnično spodbudno in mi daje motivacijo za premagovanje naslednjih izzivov.
Kako vam sodelovanje s sotečajniki pomaga pri vašem razumevanju JavaScripta?
Blaž:
Za zdaj še nismo pri JavaScriptu (razen osnov, ki smo jih predelali posamezno), ampak imam občutek, da je ekipa pripravljena sodelovati z drugimi in jim pomagati.
Anja:
Na tečaju je majhna skupina do deset ljudi, ki je vsaj pri nas super. Vsi smo zainteresirani, vsi so za učenje in podporo. Že med predavanji preostali tečajniki pomagajo, če je treba. V veliko pomoč pri sodelovanju je tudi komunikacijskih kanal, ki je ustvarjen za namen tečaja in kjer si lahko tečajniki med seboj izmenjujemo informacije tudi v času, ko tečaj v živo ne poteka.
Katarina:
Ugotovila sem, da smo vsi na isti začetni ravni, zato si medsebojno pomagamo in delimo izkušnje. To ustvarja pozitivno učno okolje, kjer se lahko učimo drug od drugega.
Vas podpora in pristop mentorja in profesorja pri tečaju Coders Lab motivirata, vam je to v pomoč pri premagovanju začetnih ovir?
Blaž:
Ena izmed prednosti tega tečaja je tudi ta, da sta mentor in profesor vedno dostopna in pripravljena pomagati. Po vsakem predavanju ponudita dodatno obrazložitev in pomoč pri razumevanju snovi. Vse skupaj je lažje, ker probleme in rešitve prikažeta s pravimi primeri.
Anja:
Ja! Mentor in predavatelj sta res super in dostopna.
Katarina:
Mentor je izjemno pomemben del tečaja. Njegova podpora in pristop k poučevanju sta motivirajoča in pomagata pri premagovanju začetnih ovir. Z veseljem postavljam vprašanja, saj vem, da bom vedno dobila razloženo in konstruktivno povratno informacijo.
Kaj je glavna prednost Coders Labovega tečaja JavaScript, da bi tečaj priporočili prijatelju?
Blaž:
Brez dvoma lahko rečem, da je učenje na podlagi izdelave resničnih projektov, s katerimi dobimo občutek, kako stvari potekajo v praksi, hkrati pa že pridobivamo izkušnje, ki jih bomo kasneje uporabili.
Anja:
V primerjavi z drugimi tečaji, ki sem si jih ogledala in se spogledovala z njimi, je ta najbolj uporabno usmerjen. Ni zgolj predavanje in potem znajdi se. Verjamem, da bo po koncu tečaja novo znanje popredalčkano in pripravljeno za uporabo.
Katarina:
Glavni prednosti Coders Labovega tečaja JavaScript sta njegovi kompleksnost in celovitost. Tečaj te postopoma uči graditi spletne strani, kar je izjemno koristno. Poleg tega pa je skupnost in podpora, ki ju ponuja, neprecenljiva. Priporočila bi ga vsakemu, ki resno razmišlja o tem, da postane strokovnjak na področju razvoja spletnih strani.